Pěší turistika - bloková výuka

Aktuality:

Upozornění: výuka proběhne formou tří bloků, termíny jsou předběžné, upřesnění do 19.3.2017.

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
út

Letní semestr 2017

Předmět Pěší turistika je oblíbenou nabídkou studentům pro poznávání krás okolí města Brna. Vycházky jsou plánovány ve třech blocích – jedná se vždy o jednodenní výlet v průběhu víkendu v délce trvání cca 5 - 6 hodin. Akce nejsou výrazně fyzicky náročné. Výstroj - pro jednoduchou turistiku v méně náročném terénu (vhodná obuv se zpevněnou podešví, vhodné oblečení i pro případ deštivého počasí). Sraz na jednotlivé akce je situován do některé okrajové části Brna, místo dostupné MHD vždy cca v 9 hodin.

V rámci předmětu budou organizovány pro zájemce další aktivity ve formě jednodenních výjezdů nebo kurzů. V rámci sportovního dne v květnu 2017 bude pořádán výjezd do některých hor za Vídní (Raxalpe, Veitschalpe, Schneealpe). Na začátku září je připraven kurz do rumunských Karpat, přechod pohoří Rodnei na 8 dní.

Termíny a trasy:

1. Kampus VUT – Medlánky – Velká Baba – Jinačovice – Senetářov – Trnůvka – Osada – Přístaviště (18-19km)
    Předběžný termín: 1.4.2017
  2. Líšeň – Hostěnické propadání – jeskyně Pekárna – údolí Říčky – Líšeň (17-18 km)
    Předběžný termín 22.4.2017
  3. Jundrov – Hobrtenky – PP Pekárna – Horákův žleb, Helenčina studánka – Ríšova studánka – Přehrada (17 – 18 km)
    Předběžný termín 13.5.2017

Bližší informace dostanou všichni přihlášení studenti mailem týden před akcí.

Povinná výbava:

rozchozená pevná obuv do terénu, pláštěnka či jiná ochrana proti dešti, tekutiny - minimum 1,5 litru, svačina..

Jízdní řády autobusů, tramvají, trolejbusů a jejich trasy najdete na adrese : www.idsjmk.cz