Lakros-interkros

Aktuality:

Podrobné informace budou přihlášeným studentů zaslány na školní e-mailovou adresu.

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
út

Lakros pochází od severoamerických indiánů, ale jméno dali hře až Francouzští misionáři, kterým lakrosová hůl připomínala biskupskou berlu (fr.Larosse). Interkros je v podstatě verze lakrosu pro tělocvičnu, ale nejen pro ni. Vznikl asi před 20 - ti lety v Kanadě a těší se velké oblibě zejména pro svoji nenáročnost, jednoduchá pravidla a bezkontaktní styl hry. Interkros je hra rychlá, běhavá, plná zvratů.

Cíl předmětu je seznámení s interkrosem, který vychází z lakrosu. Výuka interkrosu bude probíhat v hale i venku v kombinaci lakrosových / interkrosových průpravných cvičení, tréninkem herních dovedností a samotnou hrou.

Obsah předmětu:

• Zahřátí formou netradičních her
  • Protažení
  • Základní herní dovednosti a kondiční příprava
    - pohyb s holí a míčkem
    - přihrávka
    - střelba
    - herní situace a kombinace
    - samotná hra

Náplň výuky:

• základní dovednosti – zacházení i interkroskou, zaklopení, nabírání, chycení, základní přihrávka, střelba
  • pokročilejší herní dovednosti a kombinace – přihrávky jednoruč, obouruč, v pohybu, střelba, bránění, hra