Rozvrhy sportů

Bojová umění - Karate (repre VUT)

Garant:

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18 18 19
po
út
st  
čt
so
ne
 
FCM - bojová umění

Anotace:

Vhodné pro všechny cvičence (bez rozdílu stylu) s technickým stupněm 7. Kyu a vyšším. Tréninky zaměřené především na KUMITE (sportovní boj) dle pravidel W.F.K.

Cílem výuky je co nejefektivnější příprava studentek a studentů k účasti především na akademických soutěžích a to jak na KUMITE, tak i na KATA.

Obsah výuky:

  • BOZP
  • sparing ve dvojicích na KUMITE (popř. sportovní zápas podle pravidel). Jednotlivé formy KUMITE jsou sestaveny tak, aby na sebe postupně navazovaly (tj. od nejjednodušších situací až po velmi složité) 
  • souborné cvičení KATA (samostatné cvičení jednotlivce; imaginární boj s více protivníky), což představuje sestavu obranných a útočných technik přesného sledu, s ustáleným rytmem a půdorysem pohybu; jsou nejpodstatnějším znakem, kterým se od sebe liší jednotlivé směry karate, takže vyžaduje individuální přístup
  • průběžná kontrola rozvoje dovedností i psychické odolnosti


SPORTOVNÍ REPREZENTACE – zájemci o sportovní reprezentaci školy v systému vysokoškolských přeborů musí kontaktovat garanta sportu a mohou se zapojit do společné přípravy v hodinách pro pokročilé (P) nebo ve speciálně zaměřených hodinách s náborem na začátku semestru (V).

 

Odborné vedení: Ing. Petr Vrbík, email: vrbikpetr@seznam.cz

 

TURNAJE A AKCE - Vánoční hry, Den sportu, aj. (vhodné pro náhradu zameškané výuky)

KURZY - nadstavbová aktivita ve spolupráci s VSK VUT Brno

Akce

Katalogové listy