Rozvrhy sportů

Fyzioprogramy - Redcord

Garant:

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
po
út
st
čt
so
ne

Anotace:

Výukový program REDCORD umožňuje studentům získat informace o způsobech kompenzace bolestí zad a kloubů, získání dobré kloubní kondice a zpevnění celého těla.

V rámci předmětu Fyzioprogram REDCORD se studenti seznámí s cvičení v závěsném systému REDCORD (z principu Redcord vychází i závěsný systém TRX). Cvičení je zaměřeno především na správné nastavení pozice pro cvičení a správné zapojení svalů při cvičení. Cvičení je vedeno v malých skupinkách (max. 4 studenti ve skupině), proto je zaručen individuální přístup lektora ke každému studentovi. Při cvičení není důležitá předchozí zkušenost s podobným ani jiným cvičením, je možné přizpůsobit cvičení jakékoliv kondici či bolesti pohybového aparátu.

Praktické cvičení fyzioprogramu REDCORD je složeno z:

  • rozcvičení;
  • cvičení na závěsném systému;
  • protažení.

Praktické cvičení navazuje na vstupní diagnostiku, kterou každý student fyzioprogramu REDCORD absolvuje v prvním týdnu výuky, dle registrace v rezervačním systému na adrese: http://cesa.vutbr.cz/pronajmy-sportovist. Registrace bude pod položkou „Fyzioprogramy – Redcord – úvodní diagnostika“. Bez úvodní diagnostiky nelze výuku absolvovat! Dle výsledků diagnostiky bude studentům vypracován individuální cvičební plán na celý semestr. První týden výuky tedy hodiny Redcord nebudou probíhat – termíny budou využité k diagnostice.

 

Další informace:

www.redcord.cz

 

TURNAJE A AKCE - Vánoční hry, Den sportu, aj. (vhodné pro náhradu zameškané výuky)

KURZY - nadstavbová aktivita ve spolupráci s VSK VUT Brno

 

Akce

Katalogové listy