Veslování na lodích - bloková výuka

Aktuality:

Bloková výuka ve zkouškovém období.

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
po od května 2017
út

FCM - Indoorrowing U31

Předmět veslování na lodích je určen pro studenty, kteří rekreačně, kondičně a výkonnostně sportují a chtějí si zvýšit svoji kondici a vyzkoušet tento tradiční olympijský sport přímo na vodě. Při veslování dochází k redukci váhy, formování postavy, získání kondice a posílení oslabeného kardiovaskulárního a pohybového aparátu. Veslování ovlivňuje nejen kardiovaskulární systém, ale zapojuje do činnosti i svalstvo trupu, břicha, horních a dolních končetin. Kromě fyzických předpokladů veslování vyžaduje vysokou míru technické zručnosti.

Výsledky učení předmětu:
Studenti si absolvováním předmětu osvojí správnou techniku veslování na závodních veslařských lodích. Naučí se veslařskou terminologii, vyzkouší si jízdu na několika typech veslic (liší se dle počtu osob), veslování párové (2 vesla) i nepárové (1 veslo).

Prerekvizity:
Znalosti a dovednosti na středoškolské úrovni předmětu tělesná výchova. Základní plavecká dovednost. Základy jízdy na veslařském trenažeru.

Skladba výukové lekce na veslařských trenažérech: 2 x 2 hod (14 - 16 hod)

- rozveslování
- dynamické protažení
- opakování základů jízdy na trenažeru,
- pokročilejší technika veslování a technická cvičení
- příprava techniky jízdy na lodi
- technika jízdy v různých rychlostech
- vyveslování
- statické protažení

Skladba výukové lekce na loděnici: 2 x 4 hod (9,00-13,00 hod)

- představení veslařské loděnice
- úvod do veslařské terminologie
- rozveslování na trenažérech
- příprava lodního vybavení
- hlavní část tréninkové jednotky (nácvik veslařské techniky, tréninková náplň, vyveslování)
- poklizení lodního vybavení
- protažení dynamickým strečinkem.

Místa výuky:

• FIT CENTRUM MACHINA – učebna veslařských trenažerů
  • Český veslařský klub Brno, Brněnská přehrada, loděnice: ulice Hrázní, k.ú. 227 Brno – Kníničky, na půl cesty mezi hrází a Sokolským koupalištěm. "Cesta na loděnici ČESKÉHO VESLAŘSKÉHO KLUBU je možná autem, nebo MHD - zastávka Přístaviště (linka č. 1 a 11), poté pěšky cca 15 minut směr Sokolské koupaliště ".

Cesta možná autem, nebo pěšky od zastávky MHD, Bystrc - Přístaviště, cca 15 minut chůze.

Čas výuky (květen 2017):

2 x 2 hod na FIT Centru MACHINA (14,00 – 16,00) v termínech 2. a 9. května 2017
2 x 4 hod na loděnici ČVK Brno (9,00 - 13,00) v termínech 10. a 24. května 2017

Termíny mohou být pro nepříznivé počasí upraveny.