Rozvrhy sportů

Frisbee

Garant:

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
po
út
st
čt
so
ne

Anotace:

Ultimate frisbee jedním z mála mixových sportů (společně hrají muži i ženy). Pro výuku začátečníků i pro přípravu reprezentačního výběru VUT je v zimním semestru k dispozici sportovní hala. V letním semestru i hřiště s umělou trávou.

SPORTOVNÍ REPREZENTACE – zájemci o sportovní reprezentaci školy v systému vysokoškolských přeborů musí kontaktovat garanta sportu a mohou se zapojit do společné přípravy v hodinách pro pokročilé (P) nebo ve speciálně zaměřených hodinách s náborem na začátku semestru (V).

Ultimate Frisbee je kolektivní bezkontaktní sport, v němž vítězí tým, který má na konci hrací doby vyšší počet bodů. Hrají proti sobě dvě družstva o sedmi hráčích. Hraje se na obdélníkovém hřišti s koncovými zónami na obou stranách hřiště. Při změně velikosti hřiště je potřeba změnit i počet hráčů. Bod družstvo získá za chycení disku v koncové zóně, na kterou tým útočí. Disk se smí pohybovat pouze přihrávkami od hráče k hráči. Soupeř se snaží přihrávkám zabránit a po získání disku útočit na svou koncovou zónu. Hráč s diskem nesmí běhat. Není povolen fyzický kontakt mezi hráči, ani přetahování o disk. Hra je založena na principu „Spirit of the game“, což je obdoba fair play. Tento princip říká, že každý hráč se snaží hrát s maximálním nasazením, ale ne za cenu faulu a ztráty respektu k soupeři. Díky tomuto principu se hraje ultimate bez rozhodčích na všech jeho úrovních (rekreační i reprezentační) a má velmi přátelskou atmosféru.

Z = začátečníci 
P,V =  pokročilí hráči, reprezentační výběr VUT
 
Odborné vedení:
Jakub Jánoška, e-mail: jakub.janoska@ufb.cz
Matouš Kratochvíl, e-mail: xckratochvilm@fch.vut.cz

 

Pravidla: http://ufb.cz/ultimate-frisbee/pravidla/

Videa: http://cald.cz/multimedia/video

Kde hrát v Brně: http://ufb.cz/

 

TURNAJE A AKCE - Vánoční hry, Den sportu, aj. (vhodné pro náhradu zameškané výuky)

KURZY - nadstavbová aktivita ve spolupráci s VSK VUT Brno

 

Akce

Katalogové listy