Veslování na vodě

Aktuality:

Hodiny tělesné výchovy, probíhající na pronajímaných sportovištích (bazény, ledová plocha, Sokol Brno I., Workoutbrno, ČVK - přehrada) jsou zpoplatněny - studenti si přispívají na nájem sportoviště.

Platba těchto sportů probíhá převodem na účet viz. Pokyny pro platby.

Příspěvek studenta: semestr / 1 zápis 600,- Kč  je třeba uhradit do 6.2.2019 za I. kolo zápisu (do 14.2. za II. kolo zápisu).

Registrace zapsaných a neuhrazených hodin budou v souladu s termíny uvedenými v Časové struktuře akademického roku CESA zrušeny.

Informační schůzka 4.2.2019 v 19:30 hod v kinosále ve  FIT CENTRU MACHINA, na které se společně domluvíme na dnech a časech výuky na vodě. Pokud Vám nebude sedět čas výuky na trenažérech do rozvrhu, nabídneme Vám volná místa v jiných hodinách indorrowingu.

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18 18 19 19 20 20 21
po Z,MP
út výběr VUT informační schůzka 4.2.
st Z,MP
čt Z,MP

FCM - Indoorrowing U31

FCM - kinosál

Předmět veslování na vodě je určen pro studenty, kteří rekreačně, kondičně a výkonnostně sportují a chtějí si zvýšit svoji kondici a vyzkoušet tento tradiční olympijský sport přímo na vodě. Při veslování dochází k redukci váhy, formování postavy, získání kondice a posílení oslabeného kardiovaskulárního a pohybového aparátu. Veslování ovlivňuje nejen kardiovaskulární systém, ale zapojuje do činnosti i svalstvo trupu, břicha, horních a dolních končetin. Kromě fyzických předpokladů veslování vyžaduje vysokou míru technické zručnosti.

Studenti si absolvováním předmětu osvojí správnou techniku veslování na veslařském trenažeru a jízdu na závodních veslařských lodích. Naučí se veslařskou terminologii, vyzkouší si jízdu na několika typech veslic (liší se dle počtu osob), veslování párové (2 vesla) i nepárové (1 veslo). Pro pokročilé je možnost účastnit se univerzitních závodů ve veslování.

Začátečníci - Letní semestr

6 x 60 min na veslařských trenažérech (rozvrhované hodiny na veslařských trenažérech se budou lišit od výuky na vodě)

- BOZP (první hodina)
- rozveslování
- dynamické protažení
- základy jízdy na trenažeru,
- postupně zařazujeme pokročilejší techniku veslování a technická cvičení
- technika jízdy v různých rychlostech
- příprava techniky jízdy na lodi
- vyveslování
- statické protažení

6 x 90 min výuka na lodích na Brněnské přehradě (v případě nepříznivého počasí bude výuka probíhat na trenažerech). Výuka na vodě se bude domlouvat dle časových možností studentů na info schůzce před zahájením výuky.

- představení veslařské loděnice
- úvod do veslařské terminologie
- rozveslování na trenažérech
- příprava lodního vybavení
- hlavní část tréninkové jednotky (nácvik veslařské techniky, tréninková náplň, vyveslování)
- poklizení lodního vybavení
- protažení dynamickým strečinkem.

V PŘÍPADĚ ŠPATNÉHO POČASÍ BUDE PROBÍHAT VÝUKA NA VESLAŘSKÝCH TRENAŽERECH V AREÁLU LODĚNICE ČVK.

Místo výuky:

- 6 x 60min na veslařských trenažérech - FIT CENTRUM MACHINA – učebna veslařských trenažerů

- 6 x 90 min na vodě – Český veslařský klub Brno, Brněnská přehrada, loděnice: ulice Hrázní, k.ú. 227 Brno – Kníničky, na půl cesty mezi hrází a Sokolským koupalištěm (mapa).

Cesta možná autem, nebo pěšky od zastávky MHD, Bystrc-Přístaviště, cca 15 minut chůze

Čas výuky na veslařských trenažérech (FCM):

- Dle rozvrhovaného času v 60 min lekcích

Čas výuky na vodě (Brněnská přehrada): březen - duben nebo říjen - listopad

Po, Út, St, Čt: 14,30 - 16,00 hod

Výuka na vodě se bude domlouvat dle časových možností studentů na info schůzce před zahájením výuky - studenti se zapíší na čas a den výuky přímo na info schůzce. Pokud přihlášeným studentům nebude vyhovovat čas výuky na veslařských trenažerech, bude možné se domluvit s garantem veslování na možnosti absolvovat výuku na trenažerech v hodinách indoorrowingu.

Pokročilí - zimní semestr

- Tato výuka je určena jak začínajícím studentům, tak těm kteří již na vodě v minulých semestrech jezdili. Výuka začíná na vodě v AREÁLU LODĚNICE ČVK. Výuka bude na přehradě probíhat co možná nejdéle podle počasí a následně na to se studenti přesunou na výuku na FC Machina na indorrowing. Vzhledem k tomu, že se v zimním semestru začíná výukou na vodě, začátečníkům doporučuji si zapsat i výuku na veslařských trenažerech jako druhou TV, abyste si rychleji osvojili techniku veslování.

- Na informační schůzce se domluví den a čas výuky jak na vodě, tak na trenažerech.

Odborné vedení:

Ondřej Šanca, e-mail: ondrasanca@gmail.com