Rozvrhy sportů

Fitness aktivity - Koordinace a postřeh

Garant:

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
po
út
st
čt
so
ne

Anotace:

Lekce plné pohybových her a drilů. Soustředění, zábava, odreagování.

Budeme rozvíjet zejména koordinaci těla v prostoru a vnímání okolních podnětů. V závislosti na typu aktivity budeme pracovat sami, ve dvojici, nebo v celé skupině. Na lekcích nečekejte žádné stroje - pouze volnou plochu a obyčejné pomůcky jako tenisáky, papír nebo dřevěné tyče.

Budeme využívat tzv. „beginner mindset“ - trénovat jen do průměrné úrovně a poté začneme s něčím novým. Takovéto dobrovolné vystavení se naší nešikovnosti má největší přenos do pohybové inteligence.

Většina aktivit vyžaduje nutnou dávku soustředění, což vás příjemně nutí „vypnout“. Intenzita lekcí je proměnlivá - občas se zapotíme, jindy pojedeme ležérním tempem.

Obsah předmětu:

Hlavní náplní budou pohybové hry a drily zaměřené na zlepšení koordinace a postřehu. V závislosti na typu hry/drilu budete pracovat sami, ve dvojici, nebo i v celé skupině. Budeme cvičit pouze s vlastním tělem, nebo i s pomůckami jako je tenisový míček, dřevěná hůl, či obyčejný papír.

Intenzita bude proměnlivá - občas se zadýcháte, občas budete v klidu. Většina aktivit bude vyžadovat nutnou dávku soustředění, což vás donutí pustit ostatní myšlenky z hlavy.

Cíl předmětu:

Cílem předmětu je především se rozhýbat a užít si to. Aktivity jsou zaměřené na lepší ovládání vlastního těla a bystřejší vnímání. Snažíme se zejména o rozvoj těchto vlastností:

  •        orientace v prostoru
  •        koordinace těla
  •        reakční čas
  •        práce s druhým člověkem
  •        polohocit
  •        perspektivní vidění
  •        vnímání hmatem


Zlepšení v těchto oblastech má obvykle přesun do všech ostatních sportů a každodenního života.

Odborné vedení:

Radek Altof, e-mail: radek.altof@gmail.com

Garant:

PaedDr. Marta Muchová, email: 

 

Akce

Katalogové listy