Rozvrhy sportů

Horská kola

Garant:

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
po KV od 13.3.2017
út
st BS od 15.3.2017
čt
so
ne
 
FCM - FIT CENTRUM MACHINA

Anotace:

Výuka je určena pro cyklisty na horských kolech, v případě rozdílné výkonnosti se dělíme na menší skupinky.

Výuka letním semestru 2017 bude probíhat vzhledem k počasí, světlu a příznivější teplotě v termínech:

  • Pondělí: 13.3., 20.3., 27.3., 3.4., 10.4. a 24.4.2017
  • Středa: 15.3., 22.3., 29.3., 5.4., 12.4., 19.4.2017

Sraz vždy před FCM (Machina).

Na klasickou výuku navazuje bloková výuka: dva páteční jednodenní kurzy s výjezdem (dodávky na kola) na traily do Jedovnic, případně Hořic u Blanska 31.3. a 7.4. Nadstavbou výuky bude kurz Kombinace horských kol plus vysokohorská turistika v Jeseníkách v srpnu 2017 a Tréninkový kemp ve Špindlerově Mlýně (vysokohorská turistika) na konci září 2017. Na tyto kurzy se bude možné přihlásit v průběhu semestru jako na klasický jednodenní kurz, to se týká i účastníků nestudentů VUT. Studenti, kteří absolvují předmět Horská kola (pondělí nebo středa), mají v případě velkého počtu zájemců při přihlašování se na ostatní kurzy přednost před ostatními zájemci. Výuka bude podle zájmu studentů doplněna dalšími kurzy v různých oblastech České republiky (Rychleby, Broumovsko, Trutnov trails, Beskydy trails atd.) a bude zaměřená na technické ježdění v terénu. Informace u garanta Daniely Chlíbkové (chlibkova@cesa.vutbr.cz).

KV = kondiční pohodové vyjížďky, jízda terénem v okolí Brna, v zimním semestru zaměřeno hlavně na plynulou jízdu (vzhledem k povětrnostním podmínkám), v letním semestru na hledání nejhezčích „trailů“ a cest v terénu. Jezdíme za každého počasí. Podmínkou účasti je horské kolo v dobrém stavu, přilba na kolo a pití je samozřejmostí vzhledem k délce vyjížděk. Doporučuji batoh i nějakou korunu na občerstvení po cestě. V zimním semestru je důležité mít teplé i nepromokavé věci, které je možné kdykoliv odložit a znovu nasadit.


BS = „Bike Skills“ = Základní dovednosti jízdy na horském kole (2 až 3 hodiny podle počasí, světla a chuti). Vhodné především pro cyklisty, kteří už mají nějaký základ fyzické kondice a ovládají bez problémů jízdu na silnici. Cílem výuky v zimním semestru je naučit se „ovládat kolo“ v různém terénu (posed, řazení, brzdění, technika zatáčení - ostrá zatáčka, switchback), pozice při jízdě do kopce a z kopce, pump track, jízda přes překážku, zdvih kola, plynulá jízda v terénu – „flow“, jízda potmě se světly atd. Počítejte s tím, že do terénu se dostat musíme a vždy není blízko. V každé hodině budeme přímo v terénu zkoušet, nacvičovat a procvičovat techniku jízdy, Přilba je povinná, rukavice doporučené. Horské kolo s odpruženou vidlicí, přilba a baťůžek na oblečení je nutností. V letním semestru bude výuka zaměřena především na ježdění na místních „trailech“ v okolí Brna.

Jezdci MTB i silničáři se zájmem o reprezentaci VUT na vysokoškolských přeborech, kontaktujte garanta. Také zájemci o občasné dobrovolné brigády na „trailech“, kontaktujte garanta.

 

 

www.horskakola.4fan.cz

www.horskakola.wz.cz

 

Akce

Katalogové listy