Masáž a regenerace 1

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
út

SAPPV - Rekondiční centrum - učebna

Cílem tohoto předmětu je seznámení studentů s technikou klasické a regenerační masáže a její praktický nácvik. Získání teoretických i praktických znalostí z oblasti klasické a regenerační masáže a dalších znalostí, které jsou důležité k aplikaci masáží, jako je hygiena a etika.

Předmět masáž a regenerace I. je věnován především praktickému nácviku klasické masáže. Každá výuková hodina (90min.) je věnována problematice jedné části těla, kde student získá znalosti z (funkční) anatomie a fyziologie tkání této oblasti. Seznámí se s nejčastějšími poruchami spojených s přetížením dané oblasti a následnému nácviku uvolnění pomocí klasické masáže a regenerace těchto tkání. Další znalosti, které jsou důležité k aplikaci masáží jako je hygiena a etika jsou součástí krátkého teoretického úvodu každé hodiny (90min.).

Osnovy výuky:

1.   Úvod do hodin masáží (anatomie, fyziologie, indikace, kontraindikace, hygiena, etika), polohování, ukázka masérských hmatů a jejich systémů.
2.   Masáž šíje
3.   Masáž horních končetin I.
4.   Masáž horních končetin II.
5.   Masáž zad I.
6.   Masáž hrudníku a masáž břicha
7.   Masáž zad II.
8.   Masáž dolních končetin I.
10.  Masáž dolních končetin II.
11.  Celková masáž skupina 1.
12.  Celková masáž skupina 2., předání absolventských diplomů

Co si přinést s sebou:

• Přezůvky – nutné!
  • Velký ručník – nutné!
  • Náhradní oblečení – doporučuji (pracujeme s olejem a emulzemi)
  • Malý ručník – doporučuji
  • Vlastní olej / emulzi – pouze pokud preferujete sami nějakou značku či výrobek nebo při přecitlivělosti kůže
  • Polštářek – doporučuji pro polohování
  • Deku – doporučuji pro zimní období