Masáž a regenerace 1

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
út

SAPPV - Rekondiční centrum - učebna

Cílem tohoto předmětu je seznámení studentů s technikou klasické a regenerační masáže a její praktický nácvik. Získání teoretických i praktických znalostí z oblasti klasické a regenerační masáže a dalších znalostí, které jsou důležité k aplikaci masáží, jako je hygiena a etika.

Předmět masáž a regenerace I. je věnován především praktickému nácviku klasické masáže. Každá výuková hodina (120 min.) je věnována problematice jedné části těla, kde student získá znalosti z (funkční) anatomie a fyziologie tkání této oblasti. Seznámí se s nejčastějšími poruchami spojených s přetížením dané oblasti a následnému nácviku uvolnění pomocí klasické masáže a regenerace těchto tkání. Další znalosti, které jsou důležité k aplikaci masáží jako je hygiena a etika jsou součástí krátkého teoretického úvodu každé hodiny.

Osnovy výuky:

1. Úvod do hodin masáží (anatomie, fyziologie, indikace, kontraindikace, hygiena, etika), polohování, ukázka masérských hmatů a jejich systémů. Šíje.
  2. Záda
  3. Horní končetina
  4. Břicho a hrudník
  5. Noha zepředu
  6. Noha zezadu
  7. Opakování – 1+2
  8. Opakování – 3 + hrudník
  9. Opakování – 5 + břicho
  10. Opakování – 6 + hýždě, bedra
  11. Celotělová masáž skupina 1.
  12. Celotělová masáž skupina 2.,  předání absolventských diplomů

Co si přinést s sebou:

• Přezůvky – nutné!
  • Velký ručník – nutné!
  • Náhradní oblečení – doporučuji (pracujeme s olejem a emulzemi)
  • Malý ručník – doporučuji
  • Vlastní olej / emulzi – pouze pokud preferujete sami nějakou značku či výrobek nebo při přecitlivělosti kůže
  • Polštářek – doporučuji pro polohování
  • Deku – doporučuji pro zimní období

TURNAJE A AKCE - Vánoční hry, Den sportu, aj. (vhodné pro náhradu zameškané výuky)

KURZY - nadstavbová aktivita ve spolupráci s VSK VUT Brno