Rozvrhy sportů

Snowboard

Garant:

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
po
út
st
čt
so
ne

Anotace:

 

Celoroční kondiční příprava. Formou nejrůznějších sportovních aktivit je cílem vybudovat a udržet si stabilní sportovní formu po celý rok. Vhodné i pro sportovce z jiných sportovních odvětví. Trénink není zaměřen na výkon, ale spíše nenásilnou hravou formou se snažíme tvořit kvalitní základ pro jakoukoliv sportovní činnost. Je možností vyzkoušet různé aktivity i z jiných sportovních odvětví. Díky skrytým prvkům teambuildingu a skvělé partě studentů není potřeba se obávat, pokud něco nebudete perfektně zvládat. Jde především o radost ze samotného pohybu.

Oblečení na ven a obuv na běhání v případě vhodného počasí. Výuka probíhá v prostoru atletického stadionu na hřišti pro míčové hry, možnost využití běžeckého oválu. V případě, že je k dispozici tělocvična za nepříznivých povětrnostních podmínek je nutné oblečení a obuv do tělocvičny. Bude upřesněno na začátku každého semestru.

Kondiční trénink v tělocvičně zahrnuje především pravidelný kruhový trénink s dostupným sportovním nářadím a náčiním (lavičky, medicimbaly, velké míče, balanční plošiny, švihadla, žíněnky, overbally) nebo kruhový trénink s vlastním tělem (několik variant). Zařazeny jsou také různé netradiční hry rozvíjející koordinaci, reakci, rychlost, obratnost, vytrvalost a sílu. Kondiční trénink venku je zaměřen především na všeobecnou kondici. Prostřednictvím her (míčových i netradičních) a běžeckých cvičení je rozvíjena hlavně aerobní a anaerobní vytrvalost.

Zájemci o snowboarding se mohou po celou dobu studia realizovat v semestrální výuce prostřednictvím kondičních tréninků a na zimním kurzu „Snowboarding, splitboarding, sněžnice a běžky“ nebo absolvovat kurz „Instruktor snowboardingu“. Dále je možné se zúčastnit podzimního vysokohorského tréninkového kempu v ČR zaměřeného na kondiční přípravu sportovců všech odvětví (info garant), letních cyklistických kurzů v ČR: zaměřených na ježdění na horském kole v terénu v oblastech, kde jsou lezecké terény s možností boulderingu (info garant).
Zájemci o sportovní reprezentaci VUT na vysokoškolských přeborech, kontaktujte garanta. Každoročně se účastníme akademického mistrovství ve snowboardingu, kde také pomáháme s přípravou tratí.

 

 

 

Akce

Katalogové listy