Rozvrhy sportů

Snowboard - kondiční trénink

Garant:

Aktuality:

Upozornění: začínáme kondiční přípravou na venkovním sportovišti SA PPV, Technická 14.

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18 18 19
po
út kondiční trénink
TRX
st
čt
so
ne
 
SAPPV - atletický stadion
 
FCM TRX

Anotace:

Zájemci o snowboarding se mohou po celou dobu studia realizovat v semestrální výuce prostřednictvím kondičních tréninků a na zimním kurzu „Snowboarding, splitboarding, sněžnice a běžky“ nebo absolvovat kurz „Instruktor snowboardingu“. Dále je možné se zúčastnit podzimního vysokohorského tréninkového kempu v ČR zaměřeného na kondiční přípravu sportovců všech odvětví (info garant), letních cyklistických kurzů v ČR: zaměřených na ježdění na horském kole v terénu v oblastech, kde jsou lezecké terény s možností boulderingu (info garant). 
 
SPORTOVNÍ REPREZENTACE – zájemci o sportovní reprezentaci školy v systému vysokoškolských přeborů musí kontaktovat garanta sportu chlibkova@cesa.vutbr.cz.
Každoročně se účastníme akademického mistrovství ve snowboardingu, kde také pomáháme s přípravou tratí.
 
Organizuji školení/kurzy pro instruktory snowboardingu (info garant) (minimální počet účastníků je 10 osob).

Celoroční kondiční příprava. Formou nejrůznějších sportovních aktivit je cílem vybudovat a udržet si stabilní sportovní formu po celý rok. Vhodné i pro sportovce z jiných sportovních odvětví. Trénink není zaměřen na výkon, ale spíše nenásilnou hravou formou se snažíme tvořit kvalitní základ pro jakoukoliv sportovní činnost. Je možností vyzkoušet různé aktivity i z jiných sportovních odvětví. Díky skrytým prvkům teambuildingu a skvělé partě studentů není potřeba se obávat, pokud něco nebudete perfektně zvládat. Jde především o radost ze samotného pohybu.

Oblečení na ven a obuv na běhání. Výuka probíhá v prostoru atletického stadionu na hřišti pro míčové hry, možnost využití běžeckého oválu. Za nepříznivých povětrnostních podmínek je nutné mít vhodné oblečení. Výuka bude probíhat pouze venku, v případě oprvadu nepříznivého počasí (sledujte školní email) je možná náhradní výuka na TRX ve Fitcentru Machina a v Boulder centru, v tom případě je nutná obuv do tělocvičny a ručník (BC - viz. anotace předmětu). Vše si upřesníme na začátku semestru 

Obsah výuky:

Kondiční trénink zahrnuje především pravidelný kruhový trénink s dostupným sportovním nářadím a náčiním nebo kruhový trénink s vlastním tělem (několik variant). Zařazeny jsou také různé netradiční hry rozvíjející koordinaci, reakci, rychlost, obratnost, vytrvalost a sílu. Kondiční trénink venku je zaměřen především na všeobecnou kondici. Prostřednictvím her (míčových i netradičních) a běžeckých cvičení je rozvíjena hlavně aerobní a anaerobní vytrvalost.

 

TURNAJE A AKCE - Vánoční hry, Den sportu, aj. (vhodné pro náhradu zameškané výuky)

KURZY - nadstavbová aktivita ve spolupráci s VSK VUT Brno

 

 

 

 

Akce

Katalogové listy