Veslařské trenažéry (indoor rowing)

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
út

Cílové skupiny pro cvičení na veslařském trenažeru jsou rekreační, kondiční a výkonnostní sportovci. Při veslování dochází k redukci váhy, formování postavy, získání kondice a posílení oslabeného kardiovaskulárního a pohybového aparátu. Veslování je vhodné i pro studenty se zdravotním omezením. Cvičení na veslařském trenažeru (INDOOR ROWING) ovlivňuje kardiovaskulární systém a zapojuje do činnosti svalstvo trupu, břicha, horních a dolních končetin. V letním období lze pokračovat na blokové výuce veslování na Brněnské přehradě.

Cvičení probíhá skupinovou formou na úrovni rekreačního i kondičního veslování.

Vybavení pro výuku:

• ručník
  • pití
  • čistá sportovní obuv s pevnou podrážkou
  • trenýrky
  • tričko

SPORTOVNÍ REPREZENTACE – zájemci o sportovní reprezentaci školy v systému vysokoškolských přeborů musí kontaktovat garanta sportu a mohou se zapojit do společné přípravy v hodinách pro pokročilé (P) nebo ve speciálně zaměřených hodinách s náborem na začátku semestru (V).

CCC = skupinové cvičení pro začínající veslaře a sportovce
VČAvolnočasové aktivity pro studenty a veřejnost (registrace přes on line rezervace, platba dle aktuálního ceníku).

Obsah výuky:

• BOZP, pozice na stroji, cvičení pro cit pro záběr, technika, budování vytrvalosti,
  • Budování vytrvalosti a správné techniky
  • Budování rychlostní vytrvalosti a techniky veslování ve vyšším tempu
  • Sprinterská technika

V hodinách označených VČA je možné si přes on-line systém zarezervovat svoji tréninkovou jednotku. Prodej permanentek viz. pokyny pro platby a poplatky

Zájemcům o instruktorskou činnost nabízíme možnost školení.

TURNAJE A AKCE - Vánoční hry, Den sportu, aj. (vhodné pro náhradu zameškané výuky)

KURZY - nadstavbová aktivita ve spolupráci s VSK VUT Brno