Rozvrhy sportů

Fyzioprogramy - Cvičení pro zdraví

Garant:

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
po
út
st
čt
so
ne

Anotace:

Výukový program KONDICE umožňuje studentům získat informace o způsobech rozvoje kondice kardiorespiračního systému a svalového aparátu. Toto cvičení je vhodné pro studenty v různém stupni kondice. Je vhodné jako kompenzace specifického tréninku vrcholových sportovců i pro studenty, kteří s pohybem teprve začínají. Předmět KONDICE je veden v malých skupinkách (max.12 studentů), proto je možné cvičení individuálně přizpůsobit každému studentovi. 

V rámci předmětu Fyzioprogram KONDICE se studenti seznámí s problematikou tréninku kondice. Výuka je zaměřena na rozvoj celkové kondice organismu. Hlavní část hodiny je věnována tréninku v kardiozóně dle tepové frekvence, kde se studenti seznámí s používáním sporttesterů při tréninku. Další část hodiny je věnována silovému tréninku zaměřeného na správnou funkci svalů s využitím pomůcek, ale i posilování s vlastní vahou.

Praktické cvičení fyzioprogramu KONDICE je zaměřeno na:

  • zahřátí, rozcvičení;
  • cvičení v kardiozóně;
  • silové cvičení;
  • strečink.

Praktické cvičení navazuje na vstupní vyšetření, které každý student fyzioprogramu KONDICE absolvuje v úvodní hodině. Studenti se při výuce seznámí s využitím pomůcek pro cvičení svalové síly (therabandy, flexibary), pro rozvoj koordinace (bossu, balanční podložky, gymbally) a pro rozvoj kondice (trenažery, sporttestery).

 

TURNAJE A AKCE - Vánoční hry, Den sportu, aj. (vhodné pro náhradu zameškané výuky)

KURZY - nadstavbová aktivita ve spolupráci s VSK VUT Brno

 

Katalogové listy